Liga macedońska - 34. kolejka First League: FK Sileks - Vardar Skopje 1-0 (1-0)

12 maja na Gradski stadion Kratovo w Kumanowie odbyło się starcie 34. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Sileks i Vardaru. Mecz zakończył się zwycięstwem Sileks 1-0. Pojedynek obejrzało 500 widzów.

34. kolejka Macedonia - First League
2019-05-12 16:30 | Stadion: Gradski stadion Kratovo | Widzów: 500 | Arbiter: M. Markoski
FK Sileks
Vardar Skopje
1
0
B. Georgiev 33'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 62 razy. Zespół Vardaru wygrał aż 36 razy, zremisował 16, a przegrał tylko 10.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sileks w 33. minucie spotkania, gdy Boban Georgiev zdobył z karnego pierwszą bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sileks.

Na drugą połowę drużyna Vardaru wyszła w zmienionym składzie, za Alego Adema wszedł Clarence Bitang. W 59. minucie Vladica Brdarovski został zastąpiony przez Alvesa.

Kristijan Toševski
 33′ (k.) Boban Georgiev
Darko Micevski

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Sileks, a piłkarzom gości wręczył jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

19 maja zespół Vardaru rozegra kolejny mecz w Skopje. Jego przeciwnikiem będzie FK Pobeda Prilep. Tego samego dnia FK Makedonija Gjorče Petrov będzie rywalem jedenastki Sileks w meczu, który odbędzie się w Skopje.