Liga macedońska - 33. kolejka First League: Vardar Skopje - ZFK Rabotnicki Skopje 1-1 (0-1)

8 maja na Stadionie Boris Trajkovski w Skopje odbyło się starcie 33. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Vardaru i Rabotnicki Skopje. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 350 widzów.

33. kolejka Macedonia - First League
2019-05-08 16:30 | Stadion: Stadion Boris Trajkovski | Widzów: 350 | Arbiter: D. Jakimovski
Vardar Skopje
ZFK Rabotnicki Skopje
1
1
D. Micevski 50'
P. Petkovski 33'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 66 spotkań zespół Vardaru wygrał 29 razy i zanotował 23 porażki oraz 14 remisów.

Wysiłki podejmowane przez zespół Rabotnicki Skopje w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie bramkę zdobył Petar Petkovski. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rabotnicki Skopje.

Na drugą połowę zespół Vardaru wyszedł w zmienionym składzie, za Evgenego Novaka wszedł Daniel Avramovski.

Drużyna gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Darko Micevski. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę obejrzał Emil Viyachki, tym samym zespół gości musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W 67. minucie Dawit Manojan zastąpił Stojana Stojchevskiego. W 68. minucie Bojan Kolevski został zmieniony przez Williana Lirę, co miało wzmocnić drużynę Vardaru. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dejana Blażevskiego na Bojana Gjorgievskiego w 89. minucie oraz Petara Petkovskiego na Geoffreya Charlesa w tej samej minucie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Milovan Petrovikj
 50′ Darko Micevski
Nikolche Sharkoski
Juan Felipe Alves Ribeiro
Dejan Blażevski
Bojan Kolevski
Blazhe Ilijoski

Arbiter wręczył cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom Vardaru pokazał trzy żółte.

Zespół Vardaru w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę zespół Rabotnicki Skopje zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie FK Makedonija Gjorče Petrov. Tego samego dnia FK Sileks będzie przeciwnikiem drużyny Vardaru w meczu, który odbędzie się w Kumanowie.