Liga macedońska - 33. kolejka First League: Akademija Pandev - Pobeda Prilep 4-0 (1-0)

W starciu 33. kolejki macedońskiej First League, które rozegrane zostało 8 maja, drużyna Akademii Pandev wysoko wygrała z Pobedą Prilep 4-0 (1-0). Mecz na Stadionie Kukuš w Turnovo obejrzało 400 widzów.

T. Iliev 59'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Akademii Pandev wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ljupche Doriev wywołał eksplozję radości wśród kibiców Akademii Pandev, strzelając gola w 27. minucie spotkania. To już szesnaste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Akademii Pandev.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Akademii Pandev, zdobywając kolejną bramkę. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Goran Tomovski.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Akademii Pandev w 55. minucie spotkania, gdy Aleksandar Mishov strzelił trzeciego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Akademii Pandev w 59. minucie spotkania, gdy Tomislav Iliev zdobył czwartą bramkę. W 60. minucie za Daniela Milovanovikja wszedł Sashko Pandev.

W 62. minucie Dušan Čubraković został zmieniony przez Marka Alchevskiego, a za Aleksandara Mishova wszedł na boisko Mario Krstovski, co miało wzmocnić drużynę Akademii Pandev. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Trajche Efremova na Martina Josifoskiego oraz Dina Spirkoskiego na Kirila Nedelkova. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Aleksandar Ristevski
 27′ Ljupche Doriev
Luka Trajkoski
 59′ Tomislav Iliev
Dino Spirkoski
 54′ Goran Tomovski
Angel Timovski
 55′ Aleksandar Mishov
Hristijan Veceski
Kristijan Stojkovski
Bogdan Mandić

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Pobedy Prilep w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Pobedy Prilep rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie KF Shkendija. Tego samego dnia FK Renova będzie rywalem zespołu Akademii Pandev w meczu, który odbędzie się w Tetowie.