Liga macedońska - 32. kolejka First League: FK Sileks - Fudbalska Akademija Pandev 3-0 (1-0)

4 maja na Gradski stadion Kratovo w Kumanowie odbył się mecz 32. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Sileks i Akademii Pandev. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sileks 3-0. Spotkanie obejrzało 500 widzów.

32. kolejka Macedonia - First League
2019-05-04 16:00 | Stadion: Gradski stadion Kratovo | Widzów: 500 | Arbiter: M. Eckoski
FK Sileks
Fudbalska Akademija Pandev
3
0
M. Rajković 26',79'
D. Blagojević 74'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Sileks wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko trzy.

W pierwszej minucie Hristijan Petkovski został zastąpiony przez Andreję Efremova.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sileks w 26. minucie spotkania, gdy Marko Rajković strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sileks.

W 55. minucie Petar Ikic został zmieniony przez Bobana Georgieva, co miało wzmocnić drużynę Sileks. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipa Trajanovskiego na Kristijana Stojkovskiego w 63. minucie oraz Sashka Pandeva na Maria Krstovskiego w tej samej minucie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Sileks, zdobywając kolejną bramkę. W 74. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Dejan Blagojević.

W 76. minucie Filip Milenkovski został zmieniony przez Iva Janakievskiego, co miało wzmocnić zespół Sileks. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stojancha Velinova na Aca Stojkova.

W 79. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Marko Rajković z Sileks. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Dušan Čubraković
 74′ Dejan Blagojević
Sashko Pandev
 26′, 79′ Marko Rajković
Stojancho Velinov

Piłkarze Sileks otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę jedenastka Akademii Pandev rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FK Pobeda Prilep. Tego samego dnia KF Shkendija będzie przeciwnikiem zespołu Sileks w meczu, który odbędzie się w Tetowie.