Liga macedońska - 32. kolejka First League: FK Renova - FK Pobeda Prilep 9-1 (5-1)

W spotkaniu 32. kolejki macedońskiej First League, które rozegrane zostało 4 maja, jedenastka Renovej wysoko wygrała z Pobedą Prilep 9-1 (5-1). Mecz na Ecolog Arena w Tetowie obejrzało 350 widzów.

A. Ristevski 24'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Renovej wygrał aż sześć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Renovej w dziewiątej minucie spotkania, gdy Bojan Miovski strzelił pierwszego gola.

Niedługo później Vlatko Stojanovski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Renovej, zdobywając kolejną bramkę w 22. minucie meczu. To już piętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 24. minucie bramkę kontaktową zdobył Aleksandar Ristevski.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 35. minucie Vlatko Stojanovski ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Renovej w 38. minucie spotkania, gdy Emran Ramadani strzelił czwartego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Renovej w 45. minucie spotkania, gdy Burhan Mustafov zdobył piątą bramkę.

Drugą połowę drużyna Renovej rozpoczęła w zmienionym składzie, za Burhana Mustafova, Bojana Miovskiego weszli Fisnik Nuhiu, Ermedin Adem. Także jedenastka Pobedy Prilep wyszła w zmienionym składzie, za Daniela Karcheskiego wszedł Blagoja Spirkoski.

W 51. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Emran Ramadani z Renovej. W 57. minucie Emran Ramadani został zmieniony przez Floriana Kadriu.

Po godzinie gry w zespole Pobedy Prilep doszło do zmiany. Trajche Efremov wszedł za Bogdana Mandicia.

W 64. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Vlatko Stojanovski z Renovej. W 77. minucie w jedenastce Pobedy Prilep doszło do zmiany. Filip Risteski wszedł za Lukę Trajkoskiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Renovej w 84. minucie spotkania, gdy Muhamedin Useini strzelił ósmego gola.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Bramkę na 9-1 zdobył po raz czwarty w doliczonym czasie gry Vlatko Stojanovski.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 9-1.

Yannick Makota Ngalle
 45′ Burhan Mustafov
Mario Naumoski
 38′, 51′ Emran Ramadani
Igor Panoski
 22′, 35′, 64′, 90′ Vlatko Stojanovski
Dino Spirkoski
 84′ Muhamedin Useini
Angel Timovski
Fisnik Zuka
Hristijan Veceski
 9′ Bojan Miovski
Bogdan Mandić

Arbiter wręczył trzy żółte kartki piłkarzom Renovej, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Już w najbliższą środę drużyna Pobedy Prilep rozegra kolejny mecz w Turnovo. Jej przeciwnikiem będzie Fudbalsi Akademija Pandev. Tego samego dnia FK Belasica Strumica będzie gościć jedenastkę Renovej.