Liga macedońska - 31. kolejka First League: FK Makedonija Gjorče Petrov - FK Renova 3-1 (2-1)

27 kwietnia na Stadionie Gorče Petrov w Skopje odbył się pojedynek 31. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Ghorce Petrov i Renovej. Mecz zakończył się zwycięstwem Ghorce Petrov 3-1. Na stadionie zasiadło 300 widzów.

31. kolejka Macedonia - First League
2019-04-27 16:00 | Stadion: Stadion Gorče Petrov | Widzów: 300 | Arbiter: K. Gjorgiev
B. Mustafov 35'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć drużyna Ghorce Petrov wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie Dejan Tanturovski dał prowadzenie swojemu zespołowi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ghorce Petrov w 12. minucie spotkania, gdy Dejan Tanturovski strzelił drugiego gola.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Burhan Mustafov.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Renovej wyszedł w zmienionym składzie, za Bojana Miovskiego wszedł Emran Ramadani. W 51. minucie za Lutfiego Biljalego wszedł Argjent Gafuri.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Ghorce Petrov, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie wynik ustalił Robson. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Fisnik Nuhiu
 54′ Robson da Silva
Muhamedin Useini
Hristijan Pecov
Fisnik Zuka
Ostoja Stjepanović
Lutfi Biljali
 10′, 12′ Dejan Tanturovski
Florian Kadriu
Paulo Eduardo Carvalho
Bojan Miovski

Sędzia pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom Ghorce Petrov, natomiast zawodnikom gości wręczył trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

5 maja drużyna Renovej rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FK Pobeda Prilep. Tego samego dnia FK Belasica Strumica będzie gościć drużynę Ghorce Petrov.