Liga macedońska - 31. kolejka First League: Akademija Pandev - Rabotnicki Skopje 3-1 (1-0)

W starciu 31. kolejki macedońskiej First League, które rozegrane zostało 27 kwietnia, zespół Akademii Pandev wygrał z Rabotnicki Skopje 3-1 (1-0). Mecz na Stadionie Mladost w Strumice obejrzało 450 widzów.

31. kolejka Macedonia - First League
2019-04-27 16:00 | Stadion: Stadion Blagoj Istatov | Widzów: 450 | Arbiter: Z. Temelkov
O. Peev 76'

W 28. minucie Gjorgji Stoilov zastąpił Kristijana Stojkovskiego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Sashko Pandev wywołał eksplozję radości wśród kibiców Akademii Pandev , zdobywając bramkę w 33. minucie spotkania. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Akademii Pandev.

W 59. minucie w zespole Akademii Pandev doszło do zmiany. Vanche Shikov wszedł za Stefana Kostova.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Akademii Pandev w 63. minucie spotkania, gdy Ljupche Doriev zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. To już czternaste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 67. minucie, w zespole Rabotnicki Skopje za Bojana Gjorgievskiego wszedł Petar Petkovski, a w drużynie Akademii Pandev Ljupche Doriev zmienił Aca Stojkova.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. Na kwadrans przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Oliver Peev.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej drugiej minucie spotkania trafił Kristijan Stojkovski.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Bojan Gjorgievski
 63′ (k.) Ljupche Doriev
Nikolche Sharkoski
 33′ Sashko Pandev
Dejan Blażevski
Stojancho Velinov
Geoffrey Charles Chinedu

Piłkarze obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.

Drużyna Akademii Pandev wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił jednego gracza.

Już w najbliższą środę jedenastka Akademii Pandev będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie FK Pobeda Prilep. Natomiast 5 maja KF Shkendija zagra z zespołem Rabotnicki Skopje na jego terenie.