Liga macedońska - 3. kolejka First League: Akademija Pandev - Borec 2-0 (1-0)

25 sierpnia na Stadionie Mladost w Strumice odbyło się spotkanie 3. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Akademii Pandev i Borca. Starcie zakończyło się zwycięstwem Akademii Pandev 2-0. Na stadionie stawiło się 600 widzów.

3. kolejka Macedonia - First League
2019-08-25 17:00 | Stadion: Stadion Blagoj Istatov | Widzów: 600 | Arbiter: J. Kachevski
Fudbalska Akademija Pandev
FK Borec Veles
2
0
L. Doriev 45'
G. Tanushev 50'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie Akademii Pandev doszło do zmiany. Goran Tomovski wszedł za Gjorgjego Stoilova.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Akademii Pandev w 45. minucie spotkania, gdy Ljupche Doriev strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Akademii Pandev.

Drugą połowę drużyna Akademii Pandev rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kristijana Velinovskiego wszedł Marko Rajković.

Prawie natychmiast Gjorgi Tanushev wywołał eksplozję radości wśród kibiców Akademii Pandev, zdobywając kolejną bramkę w 50. minucie pojedynku. W 60. minucie za Filipa Trajanovskiego wszedł Stefan Lazarevikj.

Martin Blazhevski z Borca w 65. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. W 66. minucie Sashko Pandev został zmieniony przez Davida Atanasovskiego, co miało wzmocnić zespół Akademii Pandev. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emila Abaza na Filipa Petrova w 68. minucie oraz Kristijana Nikolovskiego na Trajche Trajkova w tej samej minucie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Kristijan Eftimov
 45′ Ljupche Doriev
Robert Kocev
 50′ Gjorgi Tanushev