Liga macedońska - 21. kolejka First League: KF Shkupi 1927 - FK Renova 2-3 (1-2)

W pojedynku 21. kolejki macedońskiej First League, który rozegrany został 1 marca, zespół Shkupi 1927 przegrał z Renovą 2-3 (1-2). Starcie odbyło się na Stadionie Čair w Skopje.

I. Ademi 45'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 meczów drużyna Renovej wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Trzeba było trochę poczekać, aby Serginho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shkupi 1927 , zdobywając bramkę w 24. minucie starcia.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 44. minucie gola wyrównującego strzelił Florian Kadriu. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Renovej przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Ilirid Ademi.

W 58. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Darko Glishikj z drużyny Shkupi 1927 i musiał opuścić boisko. W 60. minucie Jakup Berisha został zmieniony przez Oumara Goudiaby'ego.

W 63. minucie w zespole Shkupi 1927 doszło do zmiany. Fatjon Jusufi wszedł za Muharema Bajramiego.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy Florian Kadriu po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 1-3.

W 68. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Bianor, osłabiając drużynę gospodarzy. W 73. minucie Sabit Bilalli został zmieniony przez Faoulya Keitę, co miało wzmocnić zespół Shkupi 1927. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ilirida Ademiego na Shefita Shefitiego.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 2-3 zdobył ponownie na 11 minut przed zakończeniem meczu Serginho.

Drużynie Shkupi 1927 zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Renovej.

Dzhelil Abdula
68′ Bianor das Graças Lima da Silva Neto
Nenad Mishkovski
Benjamin Demir
Ilirid Ademi  45′
58′ Darko Glishikj
Fisnik Zuka
 24′, 79′ Sérgio Antonio Da Luiz Junior
Florian Kadriu  44′, 65′
Dembo Darboe
Bojan Miovski

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki oraz dwie czerwone, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.