Liga macedońska - 21. kolejka First League: KF Shkendija - Ghorce Petrov 4-1 (1-0)

W spotkaniu 21. kolejki macedońskiej First League, które rozegrane zostało 1 marca, zespół KF Shkendija wygrał z Ghorce Petrov 4-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Ecolog Arena w Tetowie.

A. Jasharovski 58'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka KF Shkendija wygrała aż 10 razy, zremisowała pięć, nie przegrywając żadnego meczu.

W 14. minucie Martin Stoyanov został zmieniony przez Filipa Mishevskiego.

Nagle to zawodnicy KF Shkendija otworzyli wynik. W 39. minucie Omar Imeri dał prowadzenie swojej drużynie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki KF Shkendija.

Na drugą połowę drużyna Ghorce Petrov wyszła w zmienionym składzie, za Kristijana Filipovskiego wszedł Dejan Tanturovski. W 58. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Alen Jasharovski.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu na listę strzelców wpisał się Medzhit Neziri.

Jedenastka Ghorce Petrov ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie Omar Imeri po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-1.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 10 minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Arbin Zejnullai.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1.

Martin Stoyanov Kovachev
 60′ Medzhit Neziri
Bobi Bozhinovski
Armend Alimi
Robson da Silva
 39′, 64′ Omar Imeri