Liga macedońska - 17. kolejka First League: ZFK Rabotnicki Skopje - FK Sileks 1-1 (1-0)

1 grudnia na Toše Proeski Arena odbył się pojedynek 17. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Rabotnicki Skopje i Sileks. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 300 widzów.

17. kolejka Macedonia - First League
2019-12-01 13:00 | Stadion: Toše Proeski Arena | Widzów: 300 | Arbiter: J. Kachevski
ZFK Rabotnicki Skopje
FK Sileks
1
1
I. Marković 14'
S. Đurić 61'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 64 spotkania drużyna Rabotnicki Skopje wygrała 34 razy i zanotowała 18 porażek oraz 12 remisów.

W pierwszych minutach meczu zawodnicy Rabotnicki Skopje nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie bramkę zdobył Ivan Marković.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rabotnicki Skopje.

Na drugą połowę zespół Sileks wyszedł w zmienionym składzie, za Miloša Žeravicę, Darka Grozdanoskiego weszli Altaj Jusuf, Stefan Đurić. W 55. minucie za Nikolche Sharkoskiego wszedł Petar Petkovski.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Sileks w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Stefan Đurić.

W 62. minucie Ljavdrim Fazliju został zmieniony przez Yagga Gomesa, co miało wzmocnić drużynę Rabotnicki Skopje. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipa Duranskiego na Slagjana Mitevskiego w 87. minucie. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Miloš Žeravica
 14′ Ivan Marković
Kristijan Kostovski

Piłkarze Rabotnicki Skopje dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Jedenastka Rabotnicki Skopje w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Sileks będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Fudbalsi Akademija Pandev. Natomiast 8 grudnia FK Renova będzie przeciwnikiem zespołu Rabotnicki Skopje w meczu, który odbędzie się w Tetowie.