Liga macedońska - 16. kolejka First League: Shkupi 1927 - Akademija Pandev 3-1 (0-1)

27 listopada na Stadionie Čair w Skopje odbył się mecz 16. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Shkupi 1927 i Akademii Pandev. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Shkupi 1927 3-1. Na stadionie stawiło się 800 widzów.

M. Rajković 7'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Shkupi 1927 wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Już na początku meczu to zawodnicy Akademii Pandev otworzyli wynik. W siódmej minucie Marko Rajković dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Akademii Pandev.

W 55. minucie Muharem Bajrami został zastąpiony przez Fatjona Jusufiego. W 57. minucie Suhejlj Muharem został zmieniony przez Demba Darboe'a, co miało wzmocnić jedenastkę Shkupi 1927. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sashka Pandeva na Mihaila Manevskiego.

Zespół Shkupi 1927 nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 67. minucie bramkę wyrównującą zdobył Serginho.

W 76. minucie w drużynie Akademii Pandev doszło do zmiany. Gjorgi Tanushev wszedł za Kristijana Velinovskiego.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Shkupi 1927 przyniosły efekt bramkowy. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Dembo Darboe.

W 83. minucie Kristijan Stojkovski został zmieniony przez Daniela Milovanovikja, co miało wzmocnić drużynę Akademii Pandev. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Serginha na Oumara Goudiaby'ego.

Zespół Akademii Pandev ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W doliczonej trzeciej minucie meczu wynik na 3-1 podwyższył Fatjon Jusufi.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Kristijan Velinovski
 67′ Sérgio Antonio Da Luiz Junior
Sashko Pandev
Marin Jurina
Marko Rajković  7′
Suhejlj Muharem
Kristijan Stojkovski

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Shkupi 1927 pokazał dwie żółte.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Akademii Pandev rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Vardar Skopje. Tego samego dnia KF Shkendija będzie przeciwnikiem zespołu Shkupi 1927 w meczu, który odbędzie się w Tetowie.