Liga macedońska - 16. kolejka First League: FK Renova - FK Makedonija Gjorče Petrov 1-1 (0-0)

27 listopada na Ecolog Arena w Tetowie odbyło się starcie 16. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Renovej i Ghorce Petrov. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 300 widzów.

D. Blazhevski 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Renovej wygrał aż sześć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko trzy.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez zespół Renovej w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie bramkę zdobył Remzifaik Selmani. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 62. minucie za Bianora wszedł Padu. Między 62. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Renovej: Bojan Miovski, Florian Kadriu, Remzifaik Selmani, na ich miejsce weszli: Meriton Saliji, Artan Veliu, Ilber Bekjiri. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bobiego Bozhinovskiego, Benjamina Demira zajęli: David Blazhevski, Kristijan Filipovski.

Drużyna Renovej długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 36 minut, jednak jedenastka gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył David Blazhevski. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Alen Jasharovski
 54′ Remzifaik Selmani
Arbin Vosha

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Ghorce Petrov pokazał jedną żółtą.

Już w najbliższą sobotę drużyna Ghorce Petrov będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FC Struga Trim-Lum. Natomiast w niedzielę FK Borec Veles będzie gościć drużynę Renovej.