Liga macedońska - 14. kolejka First League: ZFK Rabotnicki Skopje - KF Shkendija 1-2 (1-1)

W meczu 14. kolejki macedońskiej First League, który rozegrany został 10 listopada, zespół Rabotnicki Skopje przegrał z KF Shkendija 1-2 (1-1). Mecz na Toše Proeski Arena obejrzało 400 widzów.

14. kolejka Macedonia - First League
2019-11-10 13:00 | Stadion: Toše Proeski Arena | Widzów: 400 | Arbiter: A. Stavrev
ZFK Rabotnicki Skopje
KF Shkendija
1
2
N. Sharkoski 6'
A. Ibraimi 19',90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 54 razy. Zespół KF Shkendija wygrał aż 28 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko 17.

Już na początku meczu piłkarze Rabotnicki Skopje nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Nikolche Sharkoski.

Zawodnicy KF Shkendija nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. W 19. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Agim Ibraimi.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 61. minucie Mevlan Murati został zastąpiony przez Learda Sadriu. W 65. minucie Petar Petkovski został zmieniony przez Davida Toshevskiego, a za Ivana Markovicia wszedł na boisko Stefan Jevtoski, co miało wzmocnić zespół Rabotnicki Skopje. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Konstantina Cheshmedzhieva na Samira Fazlego.

W 78. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Goran Siljanovski, osłabiając drużynę gospodarzy. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w zespole KF Shkendija doszło do zmiany. Zeni Husmani wszedł za Ennura Totrego.

W 90. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Agim Ibraimi z KF Shkendija. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Mevlan Murati
78′ Goran Siljanovski
Ennur Totre
 6′ Nikolche Sharkoski
Stênio Marcos da Fonseca Salazar Júnior
Dragan Stojkov
Agim Ibraimi  19′ (k.), 90′ (k.)
Yaggo Vitorino Silva Gomes
Besart Ibraimi

Piłkarze Rabotnicki Skopje dostali w meczu sześć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna Rabotnicki Skopje w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Dopiero 21 listopada drużyna KF Shkendija będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FK Renova. Tego samego dnia FK Makedonija Gjorče Petrov zagra z zespołem Rabotnicki Skopje na jego terenie.