Liga macedońska - 14. kolejka First League: FC Struga Trim-Lum - Vardar Skopje 2-1 (2-0)

9 listopada na Gradsi Plaža Stadium odbył się pojedynek 14. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami FC Struga Trim-Lum i Vardaru. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Struga Trim-Lum 2-1. Spotkanie obejrzało 600 widzów.

14. kolejka Macedonia - First League
2019-11-09 13:00 | Stadion: Gradska Plaža Stadium | Widzów: 600 | Arbiter: V. Mavrov
D. Micevski 80'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Vardaru.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Struga Trim-Lum w 25. minucie spotkania, gdy Hristijan Kirovski strzelił pierwszego gola. W 45. minucie Ali Adem został zmieniony przez Maria Mladenovskiego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Arben Tafe wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Struga Trim-Lum, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia.

W 63. minucie Jovan Popzlatanov został zmieniony przez Bojana Kolevskiego, a za Filipa Najdovskiego wszedł na boisko Bojan Dimoski, co miało wzmocnić drużynę Vardaru. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emrana Ramadaniego na Dejana Cvetanoskiego. W 80. minucie gola kontaktowego strzelił z rzutu karnego Darko Micevski.

Zespołowi Vardaru zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny FC Struga Trim-Lum.

Yevhen Novak
 45′ Arben Tafe
Daniel Avramovski
 25′ Hristijan Kirovski
Matej Cvetanoski
Valentin Kochoski
Darko Micevski  80′ (k.)

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom FC Struga Trim-Lum, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Obie drużyny będą miały 12-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 21 listopada zespół Vardaru rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie KF Shkupi 1927. Tego samego dnia Fudbalsi Akademija Pandev będzie rywalem jedenastki FC Struga Trim-Lum w meczu, który odbędzie się w Turnovo.