Liga macedońska - 14. kolejka First League: Borec - Ghorce Petrov 1-1 (1-1)

9 listopada na Stadionie Zoran Paunov w Veles odbyło się spotkanie 14. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Borca i Ghorce Petrov. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Mecz obejrzało 700 widzów.

14. kolejka Macedonia - First League
2019-11-09 13:00 | Stadion: Stadion Zoran Paunov | Widzów: 700 | Arbiter: D. Mechkarovski
FK Borec Veles
FK Makedonija Gjorče Petrov
1
1
N. Prelčec 45'
B. Bozhinovski 28'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Ghorce Petrov.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ghorce Petrov w 28. minucie spotkania, gdy Bobi Bozhinovski strzelił pierwszego gola. W 35. minucie za Blagoję Spirkoskiego wszedł Kristijan Filipovski.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Borca w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu bramkę wyrównującą zdobył Nikola Prelčec. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Między 60. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Borca: Emil Abaz, Oliver Peev, Stefan Lazarevikj, na ich miejsce weszli: Simeon Hristov, Trajche Trajkov, Kristijan Nikolovski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Filipa Aleksovskiego, Benjamina Demira zajęli: Alen Jasharovski, David Blazhevski. W drugiej połowie nie padły gole.

Sefer Emini
 45′ Nikola Prelčec
Blagoja Spirkoski
Emil Abaz
Arbin Vosha

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Borca, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Obie drużyny będą miały 12-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 21 listopada drużyna Ghorce Petrov będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie ZFK Rabotnicki Skopje. Tego samego dnia FK Sileks zagra z zespołem Borca na jego terenie.