Liga macedońska - 13. kolejka First League: KF Shkendija - FK Borec Veles 4-0 (3-0)

W starciu 13. kolejki macedońskiej First League, które rozegrane zostało 3 listopada, drużyna KF Shkendija wysoko wygrała z Borcem 4-0 (3-0). Mecz na Ecolog Arena w Tetowie obejrzało 1 000 widzów.

13. kolejka Macedonia - First League
2019-11-03 13:30 | Stadion: Ecolog Arena | Widzów: 1000 | Arbiter: M. Mladenovski
B. Ibraimi 24'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Borca wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Trzeba było trochę poczekać, aby Armend Alimi wywołał eksplozję radości wśród kibiców KF Shkendija , strzelając gola w 23. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KF Shkendija w 24. minucie spotkania, gdy Besart Ibraimi zdobył drugą bramkę.

W 30. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Armend Alimi z KF Shkendija. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 56. minucie za Marjana Radeskiego wszedł Stenio Junior.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KF Shkendija w 67. minucie spotkania, gdy Armend Alimi zdobył czwartą bramkę. Między 70. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Borca: Filip Trajanovski, Kristijan Nikolovski, Gjorgji Gjorgjiev, na ich miejsce weszli: Emil Abaz, Trajche Trajkov, Stefan Lazarevikj. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Besarta Ibraimiego, Omara Imeriego zajęli: Samir Fazli, Shefit Shefiti.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Trajche Stojkovski
 23′, 30′, 67′ Armend Alimi
Kristijan Nikolovski
 24′ Besart Ibraimi
Oliver Peev
Marjan Radeski
Nikola Prelčec

Piłkarze KF Shkendija obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Borca rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FK Makedonija Gjorče Petrov. Tego samego dnia ZFK Rabotnicki Skopje będzie gościć zespół KF Shkendija.