Liga macedońska - 13. kolejka First League: Akademija Pandev - Rabotnicki Skopje 1-1 (1-0)

2 listopada na Stadionie Mladost w Strumice odbył się pojedynek 13. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Akademii Pandev i Rabotnicki Skopje. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Starcie obejrzało 600 widzów.

13. kolejka Macedonia - First League
2019-11-02 13:30 | Stadion: Stadion Blagoj Istatov | Widzów: 600 | Arbiter: J. Barton
Fudbalska Akademija Pandev
ZFK Rabotnicki Skopje
1
1
K. Stojkovski 29'
N. Sharkoski 72'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Akademii Pandev wygrał aż pięć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Kristijan Stojkovski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Akademii Pandev, strzelając gola w 29. minucie meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Akademii Pandev.

W 66. minucie za Sashka Pandeva wszedł Daniel Milovanovikj. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Rabotnicki Skopje doszło do zmiany. Stefan Jevtoski wszedł za Yagga Gomesa.

Piłkarze Rabotnicki Skopje nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 72. minucie wynik ustalił Nikolche Sharkoski.

W 81. minucie Gjorgi Tanushev został zmieniony przez Marka Rajkovicia, a za Kristijana Stojkovskiego wszedł na boisko David Atanasovski, co miało wzmocnić drużynę Akademii Pandev. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kristijana Ackovskiego na Ljavdrima Fazliju oraz Ivana Markovicia na Boška Papovicia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Yaggo Vitorino Silva Gomes
 29′ Kristijan Stojkovski
David Tosevski

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Akademii Pandev, a piłkarzom gości przyznał pięć.

10 listopada drużyna Rabotnicki Skopje będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie KF Shkendija. Tego samego dnia FK Renova będzie rywalem zespołu Akademii Pandev w meczu, który odbędzie się w Tetowie.