Liga macedońska - 12. kolejka First League: Borec - Akademija Pandev 1-0 (0-0)

27 października na Stadionie Zoran Paunov w Veles odbyło się starcie 12. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Borca i Akademii Pandev. Mecz zakończył się zwycięstwem Borca 1-0. Pojedynek obejrzało 1 000 widzów.

12. kolejka Macedonia - First League
2019-10-27 13:30 | Stadion: Stadion Zoran Paunov | Widzów: 1000 | Arbiter: A. Stavrev
FK Borec Veles
Fudbalska Akademija Pandev
1
0
N. Prelčec 80'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Akademii Pandev.

W 13. minucie za Ljupche Dorieva wszedł Kristijan Stojkovski. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 67. minucie Kristijan Nikolovski został zmieniony przez Trajche Trajkova, a za Simeona Hristova wszedł na boisko Emil Abaz, co miało wzmocnić zespół Borca . Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kristijana Velinovskiego na Sashka Pandeva oraz Gjorgjego Stoilova na Tomislava Ilieva.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Borca w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 80. minucie Nikola Prelčec dał prowadzenie swojej jedenastce.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Borca doszło do zmiany. Martin Blazhevski wszedł za Gjorgjego Gjorgjieva.

Goran Tomovski
 80′ Nikola Prelčec
Kristijan Velinovski
Simeon Hristov
Marko Rajković

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

3 listopada drużyna Akademii Pandev rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie ZFK Rabotnicki Skopje. Tego samego dnia KF Shkendija będzie rywalem jedenastki Borca w meczu, który odbędzie się w Tetowie.