Liga macedońska - 11. kolejka First League: Vardar Skopje - FK Borec Veles 2-0 (1-0)

23 października na Toše Proeski Arena w Skopje odbyło się spotkanie 11. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Vardaru i Borca. Mecz zakończył się zwycięstwem Vardaru 2-0. Na stadionie stawiło się 500 widzów.

11. kolejka Macedonia - First League
2019-10-23 14:30 | Stadion: Toše Proeski Arena | Widzów: 500 | Arbiter: A. Stavrev
Vardar Skopje
FK Borec Veles
2
0
D. Avramovski 3'
A. Adem 71'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Vardaru wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach starcia bramkę zdobył Daniel Avramovski.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Vardaru.

W 66. minucie za Olivera Stoimenovskiego wszedł Kristijan Nikolovski. W tej samej minucie w zespole Borca doszło do zmiany. Gjorgji Gjorgjiev wszedł za Emila Abaza.

Drużyna Borca ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 71. minucie wynik ustalił Ali Adem.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Robert Kocev
 71′ Ali Adem
Oliver Peev
 3′ Daniel Avramovski
Nikola Prelčec
Matej Cvetanoski
Emil Abaz
Darko Micevski
Simeon Hristov

Piłkarze Vardaru obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Już w najbliższą sobotę drużyna Vardaru będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie ZFK Rabotnicki Skopje. Natomiast w niedzielę Fudbalsi Akademija Pandev zagra z jedenastką Borca na jej terenie.