Liga macedońska - 11. kolejka First League: KF Shkendija - FK Sileks 3-0 (1-0)

23 października na Ecolog Arena w Tetowie odbył się mecz 11. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami KF Shkendija i Sileks. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KF Shkendija 3-0. Starcie obejrzało 2 500 widzów.

D. Blagojević 78' (samob.)

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 44 razy. Zespół KF Shkendija wygrał aż 29 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko osiem.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KF Shkendija w 31. minucie spotkania, gdy Alves zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu KF Shkendija.

Jedenastka Sileks ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Gledi Mici.

W 58. minucie Darko Grozdanoski zastąpił Kristijana Kostovskiego. W 60. minucie Omar Imeri został zmieniony przez Stenia Juniora, a za Alvesa wszedł na boisko Ennur Totre, co miało wzmocnić jedenastkę KF Shkendija. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Denisa Ristova na Altaja Jusufa.

W 78. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Sileks Dejan Blagojević. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 80. minucie, w drużynie Sileks za Ivana Ivanovskiego wszedł Stefan Đurić, a w zespole KF Shkendija Agim Ibraimi zmienił Marjana Radeskiego.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Srđan Drašković
 57′ Gledi Mici
Angel Timovski
 31′ Juan Felipe Alves Ribeiro
Darko Dodev
Agim Ibraimi
Darko Grozdanoski
Besart Ibraimi
Ivan Ivanovski

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Sileks przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Sileks rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FC Struga Trim-Lum. Tego samego dnia FK Makedonija Gjorče Petrov będzie rywalem drużyny KF Shkendija w meczu, który odbędzie się w Skopje.