Liga macedońska - 11. kolejka First League: Akademija Pandev - Ghorce Petrov 4-0 (2-0)

23 października na Stadionie Mladost w Strumice odbył się pojedynek 11. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Akademii Pandev i Ghorce Petrov. Mecz zakończył się zwycięstwem Akademii Pandev 4-0. Na stadionie zasiadło 500 widzów.

11. kolejka Macedonia - First League
2019-10-23 14:30 | Stadion: Stadion Blagoj Istatov | Widzów: 500 | Arbiter: M. Eckoski
G. Tomovski 79'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Akademii Pandev wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Akademii Pandev w 35. minucie spotkania, gdy Ljupche Doriev strzelił pierwszego gola.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Akademii Pandev, zdobywając kolejną bramkę. W 38. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Gjorgji Stoilov.

Na drugą połowę zespół Ghorce Petrov wyszedł w zmienionym składzie, za Bianora wszedł Filip Mishevski. W 54. minucie David Blazhevski został zastąpiony przez Aljbana Sulejmaniego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marko Rajković wywołał eksplozję radości wśród kibiców Akademii Pandev, strzelając kolejnego gola w 63. minucie spotkania. W 69. minucie Sefer Emini został zmieniony przez Lukę Trajkoskiego, co miało wzmocnić jedenastkę Ghorce Petrov. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ljupche Dorieva na Daniela Milovanovikja.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Akademii Pandev w 79. minucie spotkania, gdy Goran Tomovski zdobył czwartą bramkę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Benjamin Demir
 35′ Ljupche Doriev
Fernando Augusto Rodrigues de Araujo
Vane Jovanov
Ermedin Adem
Mario Maslać
Bobi Bozhinovski
 38′ Gjorgji Stoilov
Robson da Silva
 79′ Goran Tomovski