Liga macedońska - 10. kolejka First League: Rabotnicki Skopje - FC Struga Trim-Lum 1-2 (0-1)

W starciu 10. kolejki macedońskiej First League, które rozegrane zostało 19 października, drużyna Rabotnicki Skopje przegrała z FC Struga Trim-Lum 1-2 (0-1). Mecz na Toše Proeski Arena obejrzało 200 widzów.

10. kolejka Macedonia - First League
2019-10-19 14:30 | Stadion: Toše Proeski Arena | Widzów: 200 | Arbiter: J. Barton
F. Osmani 73'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny FC Struga Trim-Lum.

Już na początku meczu piłkarze FC Struga Trim-Lum nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Klisman Cake.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Struga Trim-Lum.

Drugą połowę zespół Rabotnicki Skopje rozpoczął w zmienionym składzie, za Dimitara Todorovskiego wszedł Yaggo Gomes.

Drużyna gości długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 42 minuty, jednak zespół Rabotnicki Skopje doprowadził do remisu. Bramkę zdobył David Toshevski. W 55. minucie David Toshevski zastąpił Strahinję Krstevskiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Struga Trim-Lum w 73. minucie spotkania, gdy Florent Osmani strzelił drugiego gola. W 80. minucie Stefan Jevtoski został zmieniony przez Kristijana Ackovskiego, co miało wzmocnić drużynę Rabotnicki Skopje. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksandara Dalcheskiego na Dejana Cvetanoskiego.

W 90. minucie czerwoną kartkę obejrzał Nijas Lena, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Hristijan Kirovski
 52′ David Tosevski
Valentin Kochoski

Piłkarze FC Struga Trim-Lum otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Już w najbliższą środę zespół FC Struga Trim-Lum będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie FK Renova. Tego samego dnia KF Shkupi 1927 będzie rywalem drużyny Rabotnicki Skopje w meczu, który odbędzie się w Skopje.