Liga macedońska - 10. kolejka First League: Ghorce Petrov - Vardar 1-1 (0-0)

W meczu 10. kolejki macedońskiej First League, który rozegrany został 19 października, jedenastka Ghorce Petrov zremisowała z Vardarem 1-1 (0-0). Mecz na Stadionie Gorče Petrov w Skopje obejrzało 500 widzów.

10. kolejka Macedonia - First League
2019-10-19 14:30 | Stadion: Stadion Gorče Petrov | Widzów: 500 | Arbiter: A. Stavrev
FK Makedonija Gjorče Petrov
Vardar Skopje
1
1
A. Jasharovski 68'
D. Avramovski 46'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna Vardaru wygrała aż 10 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Dopiero w drugiej połowie Daniel Avramovski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vardaru, strzelając gola w 46. minucie starcia. W 57. minucie Padu zastąpił Alena Jasharovskiego.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Ghorce Petrov w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 68. minucie bramkę wyrównującą zdobył Alen Jasharovski.

W 76. minucie Bojan Kolevski został zmieniony przez Leonida Ignatova, co miało wzmocnić jedenastkę Vardaru. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Blazhevskiego na Arbina Voshę w 80. minucie oraz Bianora na Kristijana Filipovskiego w tej samej minucie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Bojan Kolevski

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Ghorce Petrov, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.

Drużyna Ghorce Petrov w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.

Już w najbliższą środę jedenastka Vardaru zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie FK Borec Veles. Tego samego dnia Fudbalsi Akademija Pandev będzie przeciwnikiem zespołu Ghorce Petrov w meczu, który odbędzie się w Turnovo.