Liga macedońska - 10. kolejka First League: FK Borec Veles - KF Shkupi 1927 2-1 (1-1)

19 października na Stadionie Zoran Paunov w Veles odbył się mecz 10. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Borca i Shkupi 1927. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Borca 2-1. Na stadionie zasiadło 800 widzów.

10. kolejka Macedonia - First League
2019-10-19 14:30 | Stadion: Stadion Zoran Paunov | Widzów: 800 | Arbiter: J. Kachevski
M. Jurina 23'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Shkupi 1927.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Shkupi 1927 w 23. minucie spotkania, gdy Marin Jurina strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 28. minucie Simeon Hristov wyrównał wynik meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 60. minucie Suhejlj Muharem został zmieniony przez Demba Darboe'a. Między 63. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Borca: Trajche Stojkovski, Kristijan Nikolovski, Gjorgji Gjorgjiev, na ich miejsce weszli: Nikola Gavrić, Trajche Trajkov, Emil Abaz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Muharema Bajramiego, Serginha zajęli: Sabit Bilalli, Oumar Goudiaby.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Nikola Prelčec.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Sérgio Antonio Da Luiz Junior
 90′ Nikola Prelčec
Marin Jurina  23′
 28′ Simeon Hristov
Suhejlj Muharem

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Już w najbliższą środę zespół Shkupi 1927 rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie ZFK Rabotnicki Skopje. Tego samego dnia Vardar Skopje będzie gościć zespół Borca.