Liga macedońska - 1. kolejka First League: Vardar Skopje - FK Borec Veles 0-1 (0-1)

8 sierpnia na Toše Proeski Arena w Skopje odbył się pojedynek 1. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Vardaru i Borca. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Borca 1-0.

N. Radović 2'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Vardaru wygrał aż sześć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Borca zdobył Nikola Radović w drugiej minucie.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację po pół godzinie gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Fitorowi Redzhepiemu i Nikoli Risteski. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Borca.

Na drugą połowę zespół Vardaru wyszedł w zmienionym składzie, za Fitora Redzhepiego wszedł Bojan Najdenov. W 66. minucie David Velkovski zastąpił Stefana Lazarevikja.

Między 66. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Borca: Oliver Peev, Fernando, Nikola Radović, Kristijan Eftimov, na ich miejsce weszli: Trajche Trajkov, Dario Desnikj, Mario Stankovski, Marjan Ristovski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Anatolija Petejchuka, Bojana Kolevskiego, Stefana Naumcheskiego zajęli: Dejan Blażevski, Filip Petkovski, Georg Stojanovski. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Robert Kocev z Borca. Była to 71. minuta meczu. W drugiej połowie nie padły bramki.

Filip Ristovski
31′ Fitor Redzhepi