Liga macedońska - 1. kolejka First League: Vardar - Ghorce Petrov 0-2 (0-1)

W spotkaniu 1. kolejki macedońskiej First League, które rozegrane zostało 11 sierpnia, zespół Vardaru przegrał z Ghorce Petrov 0-2 (0-1). Mecz na Trening centar Petar Miloševski w Skopje obejrzało 500 widzów.

1. kolejka Macedonia - First League
2019-08-11 17:30 | Stadion: Trening centar Petar Miloševski | Widzów: 500 | Arbiter: J. Kachevski
Vardar Skopje
FK Makedonija Gjorče Petrov
0
2
B. Bozhinovski 22'
S. Emini 89'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka Vardaru wygrała aż 10 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ghorce Petrov w 22. minucie spotkania, gdy Bobi Bozhinovski zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ghorce Petrov.

Drugą połowę drużyna Vardaru rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alego Adema wszedł Bojan Dimoski. W 62. minucie za Nikolę Serafimova wszedł Jovan Popzlatanov.

W 65. minucie Dzemal Ibishi został zmieniony przez Bojana Kolevskiego, co miało wzmocnić jedenastkę Vardaru. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Arbina Voshę na Lukę Trajkoskiego w 72. minucie oraz Padu na Kristijana Filipovskiego w tej samej minucie.

Zespół Vardaru ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Ghorce Petrov, strzelając kolejnego gola. W 89. minucie wynik na 0-2 podwyższył Sefer Emini.

W doliczonym czasie gry w drużynie Ghorce Petrov doszło do zmiany. David Blazhevski wszedł za Ermedina Adema. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.