Liga macedońska - 1. kolejka First League: Ghorce Petrov - Rabotnicki Skopje 2-1 (1-0)

W pojedynku 1. kolejki macedońskiej First League, który rozegrany został 9 sierpnia, zespół Ghorce Petrov zwyciężył z Rabotnicki Skopje 2-1 (1-0). Starcie odbyło się na Stadionie Gorče Petrov w Skopje.

D. Todorovski 55'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Rabotnicki Skopje wygrała aż dziewięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko cztery.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ghorce Petrov w 40. minucie spotkania, gdy Bobi Bozhinovski zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ghorce Petrov.

Drugą połowę drużyna Rabotnicki Skopje rozpoczęła w zmienionym składzie, za Borjana Panovskiego wszedł Fisnik Zuka.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez jedenastkę Rabotnicki Skopje w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie gola wyrównującego strzelił Dimitar Todorovski.

Po godzinie gry w drużynie Rabotnicki Skopje doszło do zmiany. Fahrudin Đurđević wszedł za Metodiego Maksimova. W 71. minucie Dimitar Todorovski został zastąpiony przez Yenbenou Júniora. Od 78 minuty boisko opuścili piłkarze Ghorce Petrov: Fernando Augusto, Tome Kitanovski, Kristijan Filipovski, Benjamin Demir, na ich miejsce weszli: Filip Petrov, Denis Stoshikj, Esmin Lichina, Ermedin Adem. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nikolche Sharkoskiego, Kristijana Stojkovskiego zajęli: Miloš Tošeski, Jordan Lomba.

Zawodnicy Ghorce Petrov w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W doliczonej drugiej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Ermedin Adem.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Petar Petkovski
 40′ Bobi Bozhinovski