Liga macedońska - 1. kolejka First League: FK Belasica Strumica - FK Sileks 0-6 (0-0)

W pojedynku 1. kolejki macedońskiej First League, który rozegrany został 9 sierpnia, jedenastka Belasicy przegrała wysoko z Sileks 0-6 (0-0). Mecz odbył się na Stadionie Blagoj Istatov w Strumice.

K. Kostovski 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 starć drużyna Sileks wygrała 17 razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Sileks wyszła w zmienionym składzie, za Nenada Neshovskiego wszedł Denis Ristov.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 47. minucie Ivan Ivanovski dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 58. minucie Zoran Ivanovski zastąpił Darka Razmoskiego.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Sileks, strzelając kolejnego gola. W 59. minucie kolejną bramkę dla drużyny Sileks zdobył Pepi Gorgiev.

W 70. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Kristijan Kostovski, Bojan Spirkoski, a na ich miejsce weszli Dejan Tanturovski, Burhan Mustafov.

Niedługo później Denis Ristov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sileks, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie pojedynku. Między 75. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Belasicy: David Kalpachki, Daniel Radojchikj, Antonio Kalanoski, na ich miejsce weszli: Aleksandar Kocev, Robert Mitev, Blagoj Istatov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ivana Ivanovskiego, Pepiego Gorgieva zajęli: Filip Kostovski, Stefan Đurić.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sileks w 84. minucie spotkania, gdy Denis Ristov zdobył czwartą bramkę. Na pięć minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Belasicy doszło do zmiany. Vasko Kocev wszedł za Robsona.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 88. minucie wynik na 0-5 podwyższył Stefan Đurić.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W doliczonej drugiej minucie spotkania skutecznym uderzeniem popisał się Kristijan Kostovski.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-6.