28. kolejka First League: KF Shkupi 1927 - FK Sileks 2-1 (2-0)

14 kwietnia na Stadionie Čair w Skopje odbyło się starcie 28. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Shkupi 1927 i Sileks. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Shkupi 1927 2-1. Na stadionie zasiadło 600 widzów.

F. Duranski 51'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań drużyna Shkupi 1927 wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Nieoczekiwanie piłkarze Shkupi 1927 nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 33. minucie Rron Broja dał prowadzenie swojemu zespołowi z karnego.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Shkupi 1927, strzelając kolejnego gola. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Suhejlj Muharem. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Drugą połowę jedenastka Sileks rozpoczęła w zmienionym składzie, za Filipa Milenkovskiego wszedł Dejan Blagojević.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 51. minucie wynik ustalił Filip Duranski.

W 65. minucie Darko Aleksovski został zmieniony przez Denisa Ristova. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Filip Milenkovski
 33′ (k.) Rron Broja
Darko Dodev
 40′ Suhejlj Muharem
Marko Rajković

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna Sileks w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

21 kwietnia jedenastka Sileks rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie ZFK Rabotnicki Skopje. Tego samego dnia FK Pobeda Prilep będzie gościć drużynę Shkupi 1927.