27. kolejka First League: KF Shkendija - FK Renova 2-1 (1-0)

W starciu 27. kolejki macedońskiej First League, które rozegrane zostało 7 kwietnia, jedenastka KF Shkendija wygrała z Renovą 2-1 (1-0). Mecz na Ecolog Arena w Tetowie obejrzało 3 000 widzów.

N. Sadiki 38'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 mecze zespół KF Shkendija wygrał 21 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 12 remisów.

W 15. minucie Emran Ramadani zastąpił Emmanuela Mbellę.

Nieoczekiwanie piłkarze KF Shkendija nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Egzon Bejtulai.

Zawodnicy Renovej szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 38. minucie gola wyrównującego strzelił Nehar Sadiki.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę jedenastka KF Shkendija rozpoczęła w zmienionym składzie, za Omara Imeriego wszedł Valjmir Nafiu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KF Shkendija w 54. minucie spotkania, gdy Marjan Radeski zdobył drugą bramkę. Od 57 minuty boisko opuścili piłkarze KF Shkendija: Marjan Radeski, Stenio Junior, na ich miejsce weszli: Izair Emini, Samir Fazli. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Floriana Kadriu, Argjenta Gafuriego zajęli: Fisnik Zuka, Alban Sulejmani.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Uroš Đurić
 34′ Egzon Bejtulai
Vlatko Stojanovski
 54′ Marjan Radeski
Florian Kadriu

Sędzia nie ukarał zawodników KF Shkendija żadną kartką, natomiast piłkarzom Renovej wręczył jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

14 kwietnia zespół Renovej rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie ZFK Rabotnicki Skopje. Tego samego dnia Vardar Skopje będzie gościć jedenastkę KF Shkendija.