26. kolejka First League: ZFK Rabotnicki Skopje - FK Belasica Strumica 1-1 (0-0)

3 kwietnia na Telekom Arena odbyło się spotkanie 26. kolejki macedońskiej First League pomiędzy drużynami Rabotnicki Skopje i Belasicy. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 200 widzów.

26. kolejka Macedonia - First League
2019-04-03 15:30 | Stadion: Toše Proeski Arena | Widzów: 200 | Arbiter: M. Eckoski
ZFK Rabotnicki Skopje
FK Belasica Strumica
1
1
N. Sharkoski 55'
H. Denkovski 51'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Jedenastka Rabotnicki Skopje wygrała aż dziewięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko pięć.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Rabotnicki Skopje wyszła w zmienionym składzie, za Dawita Manojana wszedł Geoffrey Charles. Także w zespole Belasicy w czasie przerwy zaszły zmiany, za Dushana Savikja wszedł Hristijan Denkovski.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Belasicy w 51. minucie spotkania, gdy Hristijan Denkovski zdobył pierwszą bramkę. W 54. minucie Krste Todorov zastąpił Nikolę Bozhinova.

Prawie natychmiast Nikolche Sharkoski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rabotnicki Skopje, strzelając gola w 55. minucie starcia. W 75. minucie w jedenastce Belasicy doszło do zmiany. Zoran Mitevski wszedł za Blagoja Stojanova.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Stephan Vujčić
 55′ Nikolche Sharkoski
Zoran Bałdowaliew
Blazhe Ilijoski
Dushan Savikj

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Belasicy pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.

Natomiast drużyna Belasicy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Belasicy zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FK Sileks. Tego samego dnia KF Shkupi 1927 będzie rywalem zespołu Rabotnicki Skopje w meczu, który odbędzie się w Skopje.