Valmiera FC - Jurmalas Futbola un Peldesanas skola/Spartaks 1-2 (1-1). Liga - 20. kolejka

W pojedynku 20. kolejki Optibeta Virsliga, który rozegrany został 30 czerwca, zespół Valmiery FC przegrał ze Spartaksem Jurmala 1-2 (1-1). Mecz na Vidzemes Olimpiskais Centrs obejrzało 450 widzów.

W  pojedynku 20. kolejki  Optibeta Virsliga, który rozegrany został 30 czerwca, zespół Valmiery FC przegrał  ze Spartaksem Jurmala  1-2 (1-1). Mecz na Vidzemes Olimpiskais Centrs obejrzało 450 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć drużyna Valmiery FC wygrała osiem razy, ale więcej przegrywała, bo dziewięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Valmiery FC otworzyli wynik. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Alvis Jaunzems. Sytuację bramkową stworzył Yaroslav Terekhov.

Piłkarze Spartaksu Jurmala nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 33. minucie Kwadwo Asamoah wyrównał wynik meczu.

W 34. minucie Maksims Tonisevs został zmieniony przez Djibrila Gueyego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Valmiery FC wyszła w zmienionym składzie, za Pape'a Falla wszedł Emils Birka. Trener Spartaksu Jurmala postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Daniilsa Skopenkę i na pole gry wprowadził napastnika Markussa Alpensa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Chwilę później trener Valmiery FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Raimondsa Krollisa. Na boisko wszedł Alioune Ndoye, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Alioune Ndoye z jedenastki Valmiery FC.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spartaksu Jurmala w 89. minucie spotkania, gdy Kwadwo Asamoah zdobył drugą bramkę. W 90. minucie kartką został ukarany Marcis Oss, piłkarz Spartaksu Jurmala.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Valmiery FC wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Spartaksu Jurmala w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.