Valmiera FC - Futbola Klubs Auda Kekava 2-0 (0-0). Liga - 14. kolejka

20 maja na Vidzemes Olimpiskais Centrs odbył się mecz 14. kolejki Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami Valmiery FC i Audy. Starcie zakończyło się zwycięstwem Valmiery FC 2-0. Na stadionie stawiło się 1 120 widzów.

20 maja  na Vidzemes Olimpiskais Centrs odbył się mecz  14. kolejki  Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami Valmiery FC  i Audy. Starcie zakończyło się zwycięstwem Valmiery FC 2-0. Na stadionie stawiło się 1 120 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Valmiery FC wygrał aż 12 razy, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 11. a 37. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Audy i jedną drużynie przeciwnej.

W 45. minucie Djibril Gueye zastąpił Alioune'a Ndoyego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez zespół Valmiery FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Raimonds Krollis.

Drużyna Audy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Valmiery FC, strzelając kolejnego gola. W 62. minucie wynik na 2-0 podwyższył Alioune Ndoye.

Między 66. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Valmiery FC: Ivan Zhelizko, Masaki Murata, Daisuke Yokota, Camilo Mena, na ich miejsce weszli: Kristers Cudars, Maksims Tonisevs, Meissa Diop, Luka Silagadze. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniilsa Ulimbasevsa, Mouhameda Ngoma zajęli: Rendijs Sibass, Joao Menezes. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Daisuke Yokota z drużyny Valmiery FC. Była to 78. minuta spotkania. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Valmiery FC, a zawodnikom Audy pokazał trzy.

Jedenastka Valmiery FC wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Audy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.