SK Super Nova - Jurmalas Futbola un Peldesanas skola/Spartaks 0-3 (0-2). Liga - 14. kolejka

18 maja na UNKNOWN-2738 odbył się pojedynek 14. kolejki Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami Super Novów i Spartaksu Jurmala. Starcie zakończyło się zwycięstwem Spartaksu Jurmala 3-0. Na stadionie zasiadło 170 widzów.

18 maja  na UNKNOWN-2738 odbył się pojedynek  14. kolejki  Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami Super Novów  i Spartaksu Jurmala. Starcie zakończyło się zwycięstwem Spartaksu Jurmala 3-0. Na stadionie zasiadło 170 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Spartaksu Jurmala wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spartaksu Jurmala w 15. minucie spotkania, gdy Olegs Laizans zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka Super Novów ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Spartaksu Jurmala, strzelając kolejnego gola. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Arturs Ostapenko.

W 45. minucie Edgars Brics został zmieniony przez Vugara Asgarova.

W 68. minucie boisko opuścili zawodnicy Super Novów: Edgars Sakurovs, Alekss Regza, Dmitrijs Puhovs, a na ich miejsce weszli Roberts Zelmanis, Artjoms Troickis, Rihards Ozolins. W 70. minucie kartką został ukarany Dmitrijs Puhovs, piłkarz Super Novów.

Chwilę później trener Spartaksu Jurmala postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Markussa Alpensa wszedł Daniels Grauds, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Spartaksu Jurmala utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Spartaksu Jurmala udało się strzelić gola i wygrać. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w drużynie Super Novów doszło do zmiany. Jegors Cirulis wszedł za Jevgenijsa Mininsa.

Valentin Zekhov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spartaksu Jurmala, zdobywając kolejną bramkę w 81. minucie pojedynku. Między 83. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Super Novów i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Wyjątkowa nieporadność napastników Super Novów była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Jedenastka Spartaksu Jurmala zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki zawodnikom Super Novów, a piłkarzom Spartaksu Jurmala przyznał jedną.

Jedenastka Super Novów wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Spartaksu Jurmala w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.