SK Super Nova - Futbola Klubs Rigas Futbola Skola 0-3 (0-1). Liga - 15. kolejka

W spotkaniu 15. kolejki Optibeta Virsliga, które rozegrane zostało 23 maja, zespół Super Novów przegrał z RFS-em 0-3 (0-1). Mecz na UNKNOWN-2738 obejrzało 179 widzów.

W  spotkaniu 15. kolejki  Optibeta Virsliga, które rozegrane zostało 23 maja, zespół Super Novów przegrał  z RFS-em  0-3 (0-1). Mecz na UNKNOWN-2738 obejrzało 179 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka RFS-u wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut jedenastka RFS-u zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Super Novów była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RFS-u w 21. minucie spotkania, gdy Deniss Rakels zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Vitalijs Jagodinskis z RFS-u. Była to 45. minuta pojedynku. W 45. minucie za Emersona Deocleciana wszedł Ismael Diomande. W tej samej minucie w drużynie RFS-u doszło do zmiany. Renars Varslavans wszedł za Emersona Deocleciana.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu RFS-u.

W 49. minucie arbiter pokazał kartkę Robertsowi Jaunarajsowi z jedenastki Super Novów.

Drużyna Super Novów ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka RFS-u, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Ismael Diomande.

Między 59. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Super Novów: Kristians Sprukulis, Roberts Jaunarajs, Ilja Semjonovs, Jevgenijs Minins, na ich miejsce weszli: Dmitrijs Puhovs, Edgars Sakurovs, Jegors Cirulis, Edgars Brics. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Karolisa Uzeli, Vitalijsa Maksimenki, Kevina Friesenbichlera zajęli: Arturs Zjuzins, Janis Krautmanis, Władysław Gałkin. W 63. minucie kartkę dostał Ilja Semjonovs, piłkarz Super Novów.

Arturs Zjuzins wywołał eksplozję radości wśród kibiców RFS-u, zdobywając kolejną bramkę w 89. minucie starcia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Drużyna RFS-u postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Super Novów, natomiast piłkarzom RFS-u pokazał jedną.

Zespół Super Novów w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna RFS-u wymieniła pięciu graczy.