SK Super Nova - Futbola Klubs Auda Kekava 1-2 (1-1). Liga - 20. kolejka

W starciu 20. kolejki Optibeta Virsliga, które rozegrane zostało 2 lipca, zespół Super Novów przegrał z Audą 1-2 (1-1). Mecz na UNKNOWN-2738 obejrzało 160 widzów.

W  starciu 20. kolejki  Optibeta Virsliga, które rozegrane zostało 2 lipca, zespół Super Novów przegrał  z Audą  1-2 (1-1). Mecz na UNKNOWN-2738 obejrzało 160 widzów.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań drużyna Audy wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół Super Novów objął prowadzenie. W czwartej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Marko Regza.

Drużyna Audy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 10. minucie bramkę wyrównującą zdobył Tomislav Strkalj. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Ousseynou Niang.

W 12. minucie arbiter wyrzucił z boiska Mora Gayego z Audy. W 34. minucie za Stanislava Krapukhina wszedł Oleksandr Kaplienko. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 56. minucie Ricards Kaulins został zmieniony przez Davisa Indransa, co miało wzmocnić zespół Super Novów. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nika Bretschneidera na Vladimirsa Stepanovsa w 73. minucie. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Nikicie Sklarence z drużyny Super Novów.

Po chwili trener Audy postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Aleksejsa Saveljevsa wszedł Jegors Novikovs, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Audy utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie Audy udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy, w zespole Audy za Ousseynou Nianga wszedł Rendijs Sibass, a w drużynie Super Novów Jevgenijs Minins zmienił Edgarsa Bricsa.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Audy przyniosły efekt bramkowy. W 76. minucie wynik ustalił Vladimirs Stepanovs.

W 82. minucie boisko opuścili piłkarze Super Novów: Toms Steinbergs, Svetoslavs Cugunovs, a na ich miejsce weszli Rihards Ozolins, Artjoms Troickis. W doliczonym czasie gry arbiter pokazał żółtą kartkę Markowi Regzie, zawodnikowi Super Novów. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Zespół Audy zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów.

Zespół Super Novów zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał jedną czerwoną kartkę piłkarzom Audy, natomiast zawodnikom Super Novów przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.