Riga Football Club - Valmiera FC 0-2 (0-1). Liga - 19. kolejka

26 czerwca na Skonto Stadium w Rydze odbyło się spotkanie 19. kolejki Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami Rigi FC i Valmiery FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Valmiery FC 2-0.

26 czerwca  na Skonto Stadium w Rydze odbyło się spotkanie  19. kolejki  Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami Rigi FC  i Valmiery FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Valmiery FC 2-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Zespół Rigi FC wygrał aż 13 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Valmiery FC w 13. minucie spotkania, gdy Raimonds Krollis zdobył pierwszą bramkę.

W 18. minucie kartką został ukarany Raivis Jurkovskis, zawodnik Rigi FC. W 45. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale Daisuke Yokota nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka Valmiery FC. W tej samej minucie kartkę otrzymał Ivan Zhelizko z Valmiery FC.

W tej samej minucie Ritvars Rugins został zastąpiony przez Brice'a Tutu. W tej samej minucie trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy, w drużynie Rigi FC za Ritvarsa Ruginsa wszedł Yury Vakulko, a w zespole Valmiery FC Emils Birka zmienił Pape'a Falla. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Valmiery FC.

Jedenastka Rigi FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Valmiery FC, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie trafił Daisuke Yokota.

Między 58. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Valmiery FC: Djibril Gueye, Raimonds Krollis, Luka Silagadze, Daisuke Yokota, na ich miejsce weszli: Maksims Tonisevs, Alioune Ndoye, Camilo Mena, Kristers Penkevics. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Raivisa Jurkovskisa, Mikaela Soisala, Douglasa Aurelia zajęli: Olabanjo Ogunji, Vladen Yurchenko, Oleksandr Filippov. Między 60. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Rigi FC i dwie drużynie przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Rigi FC, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy Valmiery FC dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.