Riga Football Club - Futbola Klubs Metta 3-2 (1-1). Liga - 24. kolejka

7 sierpnia na Skonto Stadium w Rydze odbyło się starcie 24. kolejki Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami Rigi FC i FK Metta. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rigi FC 3-2. Na stadionie zasiadło 583 widzów.

7 sierpnia  na Skonto Stadium w Rydze odbyło się starcie  24. kolejki  Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami Rigi FC  i FK Metta. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rigi FC 3-2. Na stadionie zasiadło 583 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków drużyna Rigi FC wygrała 22 razy i zanotowała jedną porażkę oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rigi FC w siódmej minucie spotkania, gdy Olabanjo Ogunji zdobył pierwszą bramkę.

W ósmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daniilsa Cinajevsa z FK Metta, a w 17. minucie Yuriego Kendysha z drużyny przeciwnej. W 45. minucie za Olabanja Ogunjego wszedł Armands Petersons.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę FK Metta w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Lamine Correa.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Rigi FC: Hrvoje Babec, Luis Torres, a na ich miejsce weszli Ritvars Rugins, Ritvars Rugins. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rigi FC w 76. minucie spotkania, gdy Yuri Kendysh strzelił z karnego drugiego gola. Na kwadrans przed zakończeniem starcia arbiter ukarał kartką Kristofersa Rekisa, zawodnika FK Metta.

Piłkarze FK Metta szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 80. minucie gola wyrównującego strzelił Jean Zambgala.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 82. minucie wynik ustalił Luis Torres.

Trener FK Metta postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Kristofersa Rekisa i na pole gry wprowadził napastnika Ingarsa Pulisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie FK Metta doszło do zmiany. Noa Meroza wszedł za Jeana Zambgalę. W 90. minucie sędzia przyznał kartkę Noa Merozie z FK Metta.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-2.

Jedenastka Rigi FC była w posiadaniu piłki przez 73 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Rigi FC, a piłkarzom FK Metta przyznał trzy.

Zespół Rigi FC wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna FK Metta w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.