Riga Football Club - Bernu Futbola Centrs Daugavpils 2-0 (1-0). Liga - 14. kolejka

W starciu 14. kolejki Optibeta Virsliga, które rozegrane zostało 18 maja, zespół Rigi FC wygrał z BFC Daugavpils 2-0 (1-0). Mecz na Skonto Stadium w Rydze obejrzało 116 widzów.

W  starciu 14. kolejki  Optibeta Virsliga, które rozegrane zostało 18 maja, zespół Rigi FC wygrał  z BFC Daugavpils  2-0 (1-0). Mecz na Skonto Stadium w Rydze obejrzało 116 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna Rigi FC wygrała aż 15 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut jedenastka Rigi FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny BFC Daugavpils była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rigi FC w 28. minucie spotkania, gdy Joselpho Barnes zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rigi FC.

Drugą połowę zespół BFC Daugavpils rozpoczął w zmienionym składzie, za V. Bezarashvilego, Asima Alizadę weszli Joseph Yanki, Lasha Kvaratskhelia. W 53. minucie karnego dla BFC Daugavpils nie wykorzystał David Idowu strzelając obok bramki.

W 60. minucie za Joselpha Barnesa wszedł Georgi Minchev. W tej samej minucie Oleksandr Filippov został zmieniony przez Karima Loukilego, a za Vladimirsa Kamessa wszedł na boisko Mikael Soisalo, co miało wzmocnić jedenastkę Rigi FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Glebsa Mihalcovsa na Kirilsa Iljinsa oraz Rodolfa Gonzaleza na Valerijsa Afanasjevsa. Niedługo później trener Rigi FC postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jurego Kendysha wszedł Christoph Martschinko, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Rigi FC utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Rigi FC udało się strzelić gola i wygrać.

Jedyną kartkę w meczu dostał Davis Cucurs z zespołu BFC Daugavpils. Była to 76. minuta pojedynku. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w drużynie BFC Daugavpils doszło do zmiany. Shakir Seyidov wszedł za Mareksa Mikstę.

Milos Vranjanin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rigi FC, strzelając kolejnego gola w 77. minucie pojedynku. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Jedenastka Rigi FC zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał zawodników Rigi FC żadną kartką, natomiast piłkarzom BFC Daugavpils przyznał jedną żółtą.

Drużyna Rigi FC w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół BFC Daugavpils w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.