Liga łotewska - 9. kolejka Virsligi: FS METTA - Valmiera 1-4 (0-3)

27 kwietnia na Hanzas vidusskolas laukums w Rydze odbyło się starcie 9. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami FS-u METTA i Valmiery. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Valmiery 4-1. Mecz obejrzało 200 widzów.

9. kolejka Łotwa - Virsliga
2019-04-27 13:00 | Stadion: Hanzas vidusskolas laukums | Widzów: 200 | Arbiter: V. Spasjonnikovs
A. Jaunzems 61'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Zespół FS-u METTA wygrał aż 15 razy, zremisował cztery, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Valmiery nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Edgars Jermolajevs.

Niedługo później Boriss Bogdaškins wywołał eksplozję radości wśród kibiców Valmiery, strzelając kolejnego gola w 19. minucie spotkania. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Tamirlanowi Dzhamalutdinovowi z FS-u METTA. Była to 34. minuta starcia.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy pokonał bramkarza Ēriks Punculs.

Trener FS-u METTA wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jēkabsa Lagūnsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Rendijs Šibass. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić pierwszego gola. Na drugą połowę jedenastka FS-u METTA wyszła w zmienionym składzie, za Ņikitę Kovaļonoks wszedł Raimonds Krollis.

W 60. minucie Oleksii Helovani został zastąpiony przez Alvisa Jaunzemsa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Valmiery w 61. minucie spotkania, gdy Alvis Jaunzems zdobył czwartą bramkę. W 63. minucie Lukman Zakari został zmieniony przez Normundsa Uldriķisa, co miało wzmocnić drużynę FS-u METTA. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ēriksa Punculsa na Artisa Jaudzemsa.

Piłkarze FS-u METTA szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 66. minucie wynik ustalił Raimonds Krollis.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w zespole Valmiery doszło do zmiany. Valts Jaunzems wszedł za Shunsuke Nakamurę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-4.

Mārcis Ērglis
46′ Rendijs Šibass
Leonardo Silva Lelis
63′ Lukman Halilu Zakari
Edgars Jermolajevs  5′
34′ Tamirlan Dzhamalutdinov
Jānis Krautmanis
Kristaps Liepa
Krišs Kārkliņš
Rihards Ozoliņš
Shunsuke Nakamura83′
46′ Ņikita Kovaļonoks
Klāvs Kramēns
63′ Normunds Uldriķis
Alvis Jaunzems60′  61′
Iļja Korotkovs
Valts Jaunzems83′
46′ Jēkabs Lagūns
Egils Arturs Nazarovs
46′  66′ Raimonds Krollis
Artis Jaudzems64′
Matīss Zēģele
Gatis Kalniņš

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom FS-u METTA przyznał jedną żółtą.