Liga łotewska - 9. kolejka Virsligi: FK Jelgava - FC Daugavpils / Progress 1-0 (0-0)

27 kwietnia na FK Jelgava Treniņbāze odbył się pojedynek 9. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami Jelgavy i BFC Daugavpils. Starcie zakończyło się zwycięstwem Jelgavy 1-0. Na stadionie stawiło się 420 widzów.

9. kolejka Łotwa - Virsliga
2019-04-27 15:00 | Stadion: FK Jelgava Treniņbāze | Widzów: 420 | Arbiter: D. Naļivaiko
FK Jelgava
BFC Daugavpils
1
0
A. Emsis 72'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Jelgavy wygrała aż 12 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie Jurijs Sokolovs zastąpił Edgarsa Ivanovsa.

W 31. minucie arbiter pokazał kartkę Maksimsowi Toņiševsowi, zawodnikowi BFC Daugavpils. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Edgarsowi Ivanovsowi z BFC Daugavpils. W 67. minucie Naisir Carmona został zmieniony przez Ričardsa Žaldovskisa, co miało wzmocnić drużynę BFC Daugavpils. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Makhmadnaima Sharifiego na Stylianosa Pantelego.

Dopiero w drugiej połowie Aivars Emsis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Jelgavy, strzelając gola w 72. minucie meczu. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 76. minucie Artis Lazdins został zmieniony przez Artjomsa Vorobjovsa, co miało wzmocnić zespół Jelgavy. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcia na Kirilsa Iljinsa. Między 77. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy.

Tural Bayramlı
88′ Renards Rode
Dāvis Cucurs
68′ Makhmadnaim Sharifi
Raivis Skrebels
Yaël Eisden
Jurijs Sokolovs8′
89′ Dāvis Indrāns
Maksims Toņiševs31′
76′ Artis Lazdins
Naisir Carmona Muñoz67′
77′ Guram Lukava
Marcio Amaral de Oliveira Junior77′
 72′ Aivars Emsis
Iļja Ševčuks
68′ Stylianos Panteli
Igors Kovaļkovs
76′ Artjoms Vorobjovs
Bohdan Kovalenko
Leo Salmiņš
Ričards Žaldovskis67′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia wręczył trzy żółte kartki zawodnikom Jelgavy, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Natomiast zespół BFC Daugavpils wykorzystał wszystkie zmiany.