Liga łotewska - 8. kolejka Virsligi: Daugava Ryga - Riga FC 1-2 (0-0)

17 lipca na Stadions Arkādija grass w Rydze odbyło się starcie 8. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami Daugavy Ryga i FC Riga. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Riga 2-1. Spotkanie obejrzało 168 widzów.

8. kolejka Łotwa - Virsliga
2020-07-17 19:00 | Stadion: Stadions Arkādija grass | Widzów: 168 | Arbiter: A. Treimanis
Felipe Brisola 69'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół FC Riga wygrał aż 10 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko pięć.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Daugava Ryga: Darkowi Lemajiciowi w 17. minucie i Adamie Doumbii w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 58. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Daugavy Ryga Tomislav Šarić. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Vladislavs Fjodorovs z FC Riga. Była to 59. minuta pojedynku.

W 68. minucie Jakub Hora został zastąpiony przez Michaëla Nkololę. W tej samej minucie trener FC Riga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Romana Debelkę. Na boisko wszedł Richard Mbombo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Riga w 69. minucie spotkania, gdy Felipe Brisola zdobył drugą bramkę. W 73. minucie Roger został zmieniony przez Olegsa Laizansa, a za Vyacheslava Sharpara wszedł na boisko Stênio Júnior, co miało wzmocnić zespół FC Riga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Robertsa Savalnieksa na Vladislavsa Sorokinsa.

Po chwili trener Daugavy Ryga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Mikhail Babichev, a murawę opuścił Leonel Strumia. W 88. minucie Baiano został zmieniony przez Bonfilscaleba Bimenyimanę, co miało wzmocnić jedenastkę Daugavy Ryga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Felipe Brisolę na Brayana Angulę. W doliczonej czwartej minucie meczu wynik ustalił z karnego Darko Lemajić.

Drużynie Daugavy Ryga zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu FC Riga.

Roberts Ozols
45′ Adama Doumbia
Herdi Prenga
Vjačeslavs Isajevs
Elvis Stuglis
Aleksandrs Solovjovs
Felipe Bezerra Brisola  69′ 90′
75′ Roberts Savalnieks
Vladislavs Fjodorovs59′
81′ Leonel Strumia
Jakub Hora68′
58′ (samob.) Tomislav Šarić
Stefan Panić
Tomáš Šimkovič
Roger Junio Rodrigues Figueira73′
Alain Cedric Herve Kouadio
Ritvars Rugins
 90′ (k.) 17′ Darko Lemajić
Vyacheslav Sharpar73′
88′ Emerson Santana Deocleciano
Roman Debelko68′
Kaspars Ikstens
Nils Toms Puriņš
75′ Vladislavs Sorokins
Antons Kurakins
81′ Mikhail Babichev
Brayan Edinson Angulo Mosquera90′
Ivans Lukjanovs
Stênio Marcos da Fonseca Salazar Júnior73′
Renārs Varslavāns
Olegs Laizans73′
88′ Bonfils-Caleb Bimenyimana
Michaël Jordan Nkololo68′

Richard Kule Mbombo68′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Daugavy Ryga, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Drużyna Daugavy Ryga w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.