Liga łotewska - 7. kolejka Virsligi: Jelgava - Valmiera 1-2 (1-1)

13 lipca na Zemgales Olimpiskā centra odbył się mecz 7. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami Jelgavy i Valmiery. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Valmiery 2-1. Na stadionie stawiło się 250 widzów.

7. kolejka Łotwa - Virsliga
2020-07-13 18:00 | Stadion: Zemgales Olimpiskā centra | Widzów: 250 | Arbiter: V. Spasjonnikovs
T. Arokodare 50'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków drużyna Jelgavy wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz trzy remisy.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Jelgavy nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Yurii Zakharkiv.

W 27. minucie za Lukę Silagadzego wszedł Eriks Punculs. W tej samej minucie w zespole Valmiery doszło do zmiany. Jorge Teixeira wszedł za Mooteza Zaddema. Między 35. a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Jelgavy i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy Valmiery odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 45. minucie Eriks Punculs wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Jelgavy wyszła w zmienionym składzie, za Danielsa Balodisa wszedł Ingus Šlampe. W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jorge Teixeirę z Valmiery, a w 48. minucie Igorsa Kozlovsa z drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Valmiery przyniosły efekt bramkowy. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik ustalił Toluwalase Arokodare.

Między 57. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Valmiery i jedną drużynie przeciwnej. W 58. minucie Alvis Jaunzems został zmieniony przez Kristapsa Liepę, co miało wzmocnić drużynę Valmiery. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ņikitę Ivanovs na Ričardsa Korzānsa w 78. minucie oraz Marksa Kurtišsa na Olabanja Ogunjego w tej samej minucie. Niedługo później trener Valmiery postanowił bronić wyniku. W czwartej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za napastnika Toluwalase'a Arokodare'a wszedł Joshua Kudu, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Vladislavs Lazarevs
46′ Daniels Balodis
Olaide Muhammed Badmus
Ivo Minkevičs
Julien Celestine
89′ Dmytro Semenov
Mohamed Victor Diagne35′
Daņiils Hvoiņickis
Alvis Jaunzems58′
48′ Igors Kozlovs
Krišs Kārkliņš57′
40′ Andris Krušatins
Mykola Musolitin
78′ Ņikita Ivanovs
Luka Silagadze27′
87′ Marks Kurtišs
Mootez Zaddem27′
Artiom Radczenko
Toluwalase Emmanuel Arokodare  50′ 90′
 21′ 39′ Yurii Zakharkiv
Samat Sarsenov
Dmitrijs Grigorjevs
Rūdolfs Soloha
Ingus Valters Grinbergs
Joshua Kudu90′
46′ Ingus Šlampe
Madis Oskars Miķelsons
Dāvis Indrāns
Kristaps Liepa58′
78′ Ričards Korzāns
Ingars Pūlis
87′ Olabanjo Alexander Ogunji
Eriks Punculs27′  45′ 82′
Emeka Michael Basil
Jorge Duarte Rodrigues Mendes Teixeira27′ 47′

Piłkarze obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.

Drużyna Jelgavy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości wymieniła czterech zawodników.