Liga łotewska - 7. kolejka Virsligi: FS METTA / Latvijas Universitāte - Daugava Ryga 0-1 (0-1)

W meczu 7. kolejki łotewskiej Virsligi, który rozegrany został 12 lipca, jedenastka FS-u METTA przegrała z Daugavą Ryga 0-1 (0-1). Mecz na Daugavas Stadionā w Rydze obejrzało 250 widzów.

7. kolejka Łotwa - Virsliga
2020-07-12 17:00 | Stadion: Daugavas Stadionā | Widzów: 250 | Arbiter: A. Anufrijevs
FS METTA / Latvijas Universitāte
Daugava Ryga
0
1
Ž. Lipušček 22'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań zespół Daugavy Ryga wygrał 15 razy i zanotował pięć porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu dla Daugavy Ryga zdobył Žiga Lipušček w 22. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Daugavy Ryga.

W 46. minucie kartkę dostał Benson Fazili, zawodnik gospodarzy. W 50. minucie za Kristsa Gulbisa wszedł Normunds Uldriķis.

W 58. minucie Lūkass Vapne został zmieniony przez Danila, a za Ričardsa Žaldovskisa wszedł na boisko Sylvin Kayembe, co miało wzmocnić zespół FS-u METTA. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Artūrsa Zjuzinsa na Alaina Herve'a. Po chwili trener Daugavy Ryga postanowił bronić wyniku. W 65. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ivansa Lukjanovsa wszedł Aleksandrs Solovjovs, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Daugavy Ryga utrzymać prowadzenie. Między 70. a 83. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Daugavy Ryga i jedną drużynie przeciwnej.

Vjačeslavs Isajevs81′
50′ Krists Kristers Gulbis
Žiga Lipušček  22′
Rendijs Šibass
Vladislavs Sorokins
83′ Franklin Jospeh Tochukwu Onwudiwe
Mikhail Babichev
46′ Benson Fazili
Ivans Lukjanovs65′
Rihards Ozoliņš
Roberts Savalnieks83′
58′ Lūkass Vapne
Tomislav Šarić
Raimonds Krollis
Artūrs Zjuzins65′
Kgotso Masangane
Darko Lemajić
59′ Ričards Žaldovskis
Aleksandrs Solovjovs65′ 70′
50′ Normunds Uldriķis
Leonel Strumia
58′ Danilo Perassoli da Cruz Albuquerque
Tomáš Šimkovič83′
59′ Sylvin Mulumba Kayembe Ilolo
Renārs Varslavāns89′
Matīss Zēģele
Alain Cedric Herve Kouadio65′

Zespół Daugavy Ryga zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał pięć celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Daugavy Ryga w drugiej połowie wymienił czterech graczy.