Liga łotewska - 7. kolejka Virsligi: FK Liepāja - FK JPFS / Spartaks Jūrmala 3-2 (2-0)

W pojedynku 7. kolejki łotewskiej Virsligi, który rozegrany został 16 września, zespół Liepej zwyciężył ze Spartaksem 3-2 (2-0). Mecz na Stadions Daugava w Lipawie obejrzało 530 widzów.

7. kolejka Łotwa - Virsliga
2020-09-16 18:00 | Stadion: Stadions Daugava | Widzów: 530 | Arbiter: J. Vasjukovs
N. Belaković 70'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 meczów jedenastka Spartaksu wygrała osiem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Liepej w 13. minucie spotkania, gdy Valeri Gorbachik zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Liepej, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Dodo. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Valeriemu Gorbachikowi z jedenastki gospodarzy. Była to 29. minuta spotkania. W 34. minucie za Ņikitę Bērenfeldsa wszedł Edgaras Żarskis. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Spartaksu wyszedł w zmienionym składzie, za Edgarasa Żarskisa wszedł Chikezie Nwaorisa. Drugą połowę jedenastka Liepej rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dodo wszedł Vadims Žuļevs.

W 55. minucie arbiter przyznał kartkę Leandrowi Teijowi z Liepej. Trener Spartaksu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Raivisa Skrebelsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Didine Djouhary. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie Spartaksu doszło do zmiany. Leon Šipoš wszedł za Eduardsa Višņakovsa.

W tej samej minucie trener Liepej postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Richard Friday, a murawę opuścił Valeri Gorbachik.

Bramkarz Liepej wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 68. minucie bramkę kontaktową zdobył Nauris Bulvītis. W 70. minucie Nemanja Belaković wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 11 strzelonych goli.

W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Seydinę Keitę z Liepej, a w 80. minucie Nemanję Belakovicia z drużyny przeciwnej. W 74. minucie w drużynie Liepej doszło do zmiany. Ingars Sarmis wszedł za Evgeniego Berezkina.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Liepej w 81. minucie spotkania, gdy Arturs Karašausks zdobył z karnego trzecią bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w zespole Spartaksu za Nemani Belakovicia wszedł Kwadwo Asamoah, a w drużynie Liepej Arturs Karašausks zmienił Robertsa Zelmanisa. W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Olexandra Rybkę, zawodnika Liepej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-2.

FK Liepāja
90′ Olexandr Rybka
Jevgēņijs Nerugals
Milan Joksimović
Ņikita Bērenfelds34′
73′ Seydina Abou Bakr Lamine Keita
Nauris Bulvītis  68′
74′ Evgeni Berezkin
Badra Ali Camara
Martinš Kigurs
Saminu Kwari Abdullahi
Eduards Tīdenbergs
Nemanja Belaković  70′ (k.) 80′ 90′
55′ Leandro Nicolás Teijo
Didine Mohamed Djouhary61′
Seidu Yahaya
Cristian Dros
 13′ 29′ 61′ Valeri Gorbachik
Kyrylo Dryshlyuk
 22′ 46′ Luiz Paulo Hilario Dodo
Lucky Onyebuchi Opara
 81′ (k.) 90′ Arturs Karašausks
Eduards Višņakovs61′
Krišjānis Zviedris
Dāvis Ošs
90′ Roberts Zelmanis
Edgaras Żarskis34′ 46′
46′ Vadims Žuļevs
Raivis Skrebels61′
61′ Richard Emeka Friday
Markuss Maksimuss Alpēns
74′ Ingars Sarmis Stuglis
Kwadwo Asamoah90′
Cristian Damián Torres
Chikezie Miracle Nwaorisa46′
Hogan Ukpa Effiong
Leon Šipoš61′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Liepej w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości dokonała pięciu zmian.