Liga łotewska - 6. kolejka Virsligi: BFC Daugavpils - Daugava Ryga 2-3 (2-0)

W meczu 6. kolejki łotewskiej Virsligi, który rozegrany został 8 lipca, zespół BFC Daugavpils przegrał z Daugavą Ryga 2-3 (2-0). Mecz na Stadions Celtnieks obejrzało 500 widzów.

6. kolejka Łotwa - Virsliga
2020-07-08 17:00 | Stadion: Stadions Celtnieks | Widzów: 500 | Arbiter: A. Golubevs
R. Savaļnieks 81'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 pojedynków zespół BFC Daugavpils wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż 12 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników BFC Daugavpils w ósmej minucie spotkania, gdy Valerijs Afanasjevs strzelił pierwszego gola.

Niedługo później Chinonso Nnamdi wywołał eksplozję radości wśród kibiców BFC Daugavpils, zdobywając kolejną bramkę w 20. minucie starcia. W 25. minucie Vladislavs Sorokins został zmieniony przez Robertsa Savalnieksa.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Daugava Ryga: Tomislavowi Šariciowi w 40. i Tomášowi Šimkovičowi w 44. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Baiano. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 60. minucie kartkę dostał Chinonso Nnamdi z zespołu gospodarzy. W 63. minucie boisko opuścili piłkarze BFC Daugavpils: Edgars Ivanovs, Raivis Ķiršs, a na ich miejsce weszli Valerijs Afanasjevs, Kirill Makeev.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Daugavy Ryga przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie gola wyrównującego strzelił Tomislav Šarić.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Vjačeslavsowi Isajevsowi, zawodnikowi Daugavy Ryga. Trener Daugavy Ryga postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Artūrsa Zjuzinsa i na pole gry wprowadził napastnika Bonfilscaleba Bimenyimanę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Daugavy Ryga w 81. minucie spotkania, gdy Roberts Savalnieks zdobył trzecią bramkę. W 87. minucie Anton Miterev został zmieniony przez Vüqara Əsgərova, co miało wzmocnić zespół BFC Daugavpils. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Baiana na Mikhaila Babicheva oraz Leonela Strumię na Ivansa Lukjanovsa.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-3.

Aleksandrs Solovjovs
87′ Anton Miterev
Vladislavs Sorokins25′
Stanislav Nechyporenko
Leonel Strumia88′
 20′ 60′ Chinonso Offor Nnamdi
Tomislav Šarić  66′ 40′
 8′ 63′ Valerijs Afanasjevs
Tomáš Šimkovič44′
Dāvis Cucurs
Artūrs Zjuzins80′
Andrejs Kovaļovs
Alain Cedric Herve Kouadio
63′ Kirill Makeev
Mikhail Babichev88′
63′ Raivis Ķiršs
Ivans Lukjanovs88′
63′ Edgars Ivanovs
Roberts Savalnieks25′  81′
Oļģerts Raščevskis
Renārs Varslavāns
87′ Vüqar Əsgərov
Bonfilscaleb Bimenyimana80′

Jedenastka Daugavy Ryga była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Daugavy Ryga przyznał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Daugavy Ryga dokonał czterech zmian.