Liga łotewska - 5. kolejka Virsligi: Daugava Ryga - FK Jelgava 1-0 (0-0)

W spotkaniu 5. kolejki łotewskiej Virsligi, które rozegrane zostało 4 lipca, zespół Daugavy Ryga zwyciężył z Jelgavą 1-0 (0-0). Mecz na Stadions Arkādija grass w Rydze obejrzało 210 widzów.

5. kolejka Łotwa - Virsliga
2020-07-04 19:00 | Stadion: Stadions Arkādija grass | Widzów: 210 | Arbiter: J. Vasjukovs
Daugava Ryga
FK Jelgava
1
0
T. Šimkovič 53'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 mecze jedenastka Daugavy Ryga wygrała 13 razy i zanotowała siedem porażek oraz trzy remisy.

Od pierwszych minut zespół Daugavy Ryga zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Jelgavy była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 48. minucie sędzia ukarał kartką Jevgeņijsa Kazačoksa, zawodnika Jelgavy.

Jedyną bramkę meczu zdobył Tomáš Šimkovič dla zespołu Daugavy Ryga. Bramka padła w tej samej minucie. W 62. minucie za Vladislavsa Sorokinsa wszedł Roberts Savalnieks.

Między 62. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Jelgavy: Daņiils Hvoiņickis, Ņikita Ivanovs, Marks Kurtišs, Artiom Radczenko, na ich miejsce weszli: Ričards Korzāns, Emeka Basil, Dāvis Indrāns, Olabanjo Ogunji. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Artūrsa Zjuzinsa, Alaina Herve'a zajęli: Darko Lemajić, Ivans Lukjanovs. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania kartkę obejrzał Olabanjo Ogunji z Jelgavy.

Ingus Šlampe
62′ Vladislavs Sorokins
Daņiils Hvoiņickis69′
Leonel Strumia
Jevgeņijs Kazačoks48′
Tomislav Šarić
Igors Kozlovs
 53′ Tomáš Šimkovič
Andris Krušatins
62′ Artūrs Zjuzins
Ņikita Ivanovs69′
89′ Alain Cedric Herve Kouadio
Dāvis Indrāns84′
89′ Ivans Lukjanovs
Ričards Korzāns69′
62′ Roberts Savalnieks
Olabanjo Alexander Ogunji85′ 88′
Renārs Varslavāns
Alans Sineļnikovs
62′ Darko Lemajić
Emeka Michael Basil69′

Wyjątkowa nieporadność napastników Jelgavy była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Jelgavy przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Jelgavy w drugiej połowie dokonała czterech zmian.