Liga łotewska - 4. kolejka Virsligi: Valmiera - FK Tukums 2000 2-0 (0-0)

W spotkaniu 4. kolejki łotewskiej Virsligi, które rozegrane zostało 29 czerwca, jedenastka Valmiery zwyciężyła z FK Tukums 2000 2-0 (0-0). Starcie odbyło się na Vidzemes Olimpiskais centrs.

E. Punculs 83'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Zespół Valmiery wygrał aż 11 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko siedem.

Taktyka trenera jedenastki FK Tukums 2000 już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców jedenastki FK Tukums 2000. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Danielsowi Pelcisowi z zespołu gości. Była to 21. minuta pojedynku.

Drugą połowę jedenastka Valmiery rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jorge Teixeirę wszedł Luka Silagadze.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Valmiery w końcu przyniosły efekt bramkowy. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy bramkę zdobył Toluwalase Arokodare.

W następstwie utraty bramki trener FK Tukums 2000 postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił obrońcę Kristapsa Gailisa i na pole gry wprowadził napastnika Raivisa Vītolnieksa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 67. minucie Daniels Pelcis zastąpił Rudolfsa Reingolcsa. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FK Tukums 2000: Raivisowi Vītolnieksowi w 69. i Rudolfsowi Reingolcsowi w 73. minucie.

W 74. minucie Samat Sarsenov został zmieniony przez Eriksa Punculsa, a za Mooteza Zaddema wszedł na boisko Kristaps Liepa, co miało wzmocnić jedenastkę Valmiery. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dāvisa Strodsa na Pāvelsa Pilātsa.

Zespół FK Tukums 2000 ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 83. minucie wynik ustalił Eriks Punculs.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Edgaras Żarskis
79′ Mootez Zaddem
Boriss Bogdaškins
 50′ Toluwalase Emmanuel Arokodare
Mateusz Cetnarski
46′ Jorge Duarte Rodrigues Mendes Teixeira
Gatis Lūks
74′ Samat Sarsenov
Krists Krūmiņš
79′ Kristaps Liepa
Pāvels Pilāts75′
46′ Luka Silagadze
Atis Ozols
74′  83′ Eriks Punculs
Raivis Vītolnieks59′ 69′

Jedenastka Valmiery była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie ukarał zawodników Valmiery żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.