Liga łotewska - 4. kolejka Virsligi: BFC Daugavpils - FS METTA 4-2 (3-1)

29 czerwca na Stadions Celtnieks odbyło się spotkanie 4. kolejki łotewskiej Virsligi pomiędzy drużynami BFC Daugavpils i FS-u METTA. Starcie zakończyło się zwycięstwem BFC Daugavpils 4-2.

R. Krollis 36',78'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 mecze zespół FS-u METTA wygrał dziewięć razy i zanotował tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze BFC Daugavpils otworzyli wynik. W 15. minucie Chinonso Nnamdi dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Po kwadransie gry żółtą kartką został ukarany Benson Fazili, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy BFC Daugavpils w 17. minucie spotkania, gdy Valerijs Afanasjevs zdobył drugą bramkę. W 22. minucie w drużynie FS-u METTA doszło do zmiany. Matīss Zēģele wszedł za Danila.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Raivis Ķiršs.

W 34. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Joshua Akpudje osłabiając tym samym zespół gospodarzy. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Raimonds Krollis. W 45. minucie Stanislav Nechyporenko został zmieniony przez Antona Mitereva.

Drugą połowę drużyna FS-u METTA rozpoczęła w zmienionym składzie, za Robertsa Ķipstsa wszedł Ričards Žaldovskis.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 47. minucie Chinonso Nnamdi po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 4-1.

W 52. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Valerijsowi Afanasjevsowi z zespołu gospodarzy. Między 56. a 69. minutą, boisko opuścili piłkarze BFC Daugavpils: Valerijs Afanasjevs, Kirils Iljins, Andrejs Kovaļovs, Chinonso Nnamdi, na ich miejsce weszli: Tatsu, Dāvis Cucurs, Kirill Makeev, Vüqar Əsgərov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bensona Fazilego, Normundsa Uldriķisa, Sylvina Kayembego zajęli: Iļja Korotkovs, Krists Gulbis, Renārs Guliaks.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 4-2 strzelił ponownie w 78. minucie Raimonds Krollis.

Między 86. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom BFC Daugavpils i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-2.

Helmuts Saulītis
34′ Joshua Oghene Ochukwu Akpudje
Emīls Birka
David Akintola Idowu
Roberts Ķipsts46′
57′ Kirils Iljins
Franklin Jospeh Tochukwu Onwudiwe
Viktors Litvinskis
Normunds Uldriķis66′
45′ Stanislav Nechyporenko
Benson Fazili16′ 57′
 15′, 47′ 69′ Chinonso Offor Nnamdi
Rihards Ozoliņš
 17′ 52′ 56′ Valerijs Afanasjevs
Danilo Perassoli da Cruz Albuquerque22′
 33′ Raivis Ķiršs
Sylvin Mulumba Kayembe Ilolo66′
Edgars Ivanovs
Raimonds Krollis  36′ (k.), 78′
68′ Andrejs Kovaļovs
Kgotso Masangane
Ņikita Šaraņins
Janis Beks
45′ Anton Miterev
Krists Kristers Gulbis66′
57′ Dāvis Cucurs
Renārs Guliaks66′
Oļģerts Raščevskis
Iļja Korotkovs57′
56′ Nagamatsu Tatsuro
Lūkass Vapne
68′ 88′ Kirill Makeev
Matīss Zēģele22′ 86′
69′ 90′ Vüqar Əsgərov
Ričards Žaldovskis46′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny BFC Daugavpils, która potrzebowała tylko siedmiu celnych strzałów, żeby cztery razy pokonać bramkarza rywali.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom BFC Daugavpils, a zawodnikom gości pokazał dwie żółte.